30 kwietnia 2026 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu odbyło się posiedzenie Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, na którym zapadła decyzja o likwidacji oddziałów nowodębskiego Szpitala Powiatowego: Ginekologiczno-Położniczego i Neonatologicznego. W sesji uczestniczyło 13 radnych spośród 17 uprawnionych. Nieobecnych było 4 radnych, w tym dwoje nowodębskich: Marzena Chmielowiec i Marek Zięba.Za uchwałą w sprawie zmian w statucie Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie głosowało 8 radnych, przeciwko 4, a wstrzymał się 1. Wyniki imienne głosowania: Stanisław Sekuła – PRZECIWJacek Rożek – PRZECIWTomasz Zieliński – PRZECIWKrzysztof Laskowski – PRZECIWJacek…
czytaj dalej