Urząd Miasta i Gm,iny w Nowej Dębi9e poinformował, że 17 czerwca w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość, podczas której 25 par z terenu miasta i gminy Nowa Dęba zostało odznaczonych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To szczególne wyróżnienie przyznawane jest małżonkom, którzy wspólnie przeżyli co najmniej 50 lat. Uroczystość rozpoczął kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ryszard Rzemień, witając dostojnych Jubilatów oraz informując, że w imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczą burmistrz Wiesław Ordon oraz zastępca burmistrza Marek Kopeć. Zwracając się do Jubilatów, burmistrz Wiesław Ordon podkreślił, że…
czytaj dalej