Spotkanie informacyjne poświęcone programowi „Mikroretencja – Wsparcie Indywidualnej Mikroretencji Wód Opadowych na terenie Województwa Podkarpackiego” odbędzie się w środę, 24 czerwca, o godz. 10:00 w Sali Kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Poprowadzą je przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
Program skierowany jest do właścicieli, współwłaścicieli oraz użytkowników wieczystych nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi i umożliwia uzyskanie dofinansowania m.in. na zakup oraz montaż instalacji służących do zbierania, magazynowania i wykorzystywania wód opadowych, a także rozwiązań zwiększających retencję wód na posesjach.
Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z zasadami programu, warunkami uzyskania wsparcia oraz zadania pytań dotyczących naboru wniosków. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do udziału.
źródło: Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie (www.nowadeba.pl)
