34. Finał WOŚP w Nowej Dębie 25.01.2026

25 stycznia 2026 r. to dzień 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała pod hasłem „Zdrowe brzuszki naszych dzieci” dla gastroenterologii dziecięcej.
W całym kraju działały dziesiątki tysięcy wolontariuszy zgrupowanych w 1681 sztabach, w tym 88 sztabach zagranicznych. Darczyńcy zarówno osoby prywatne jak i instytucjonalni zadeklarowali kwotę 183 231 782 zł, z czego już na koncie Fundacji WOŚP znajduje się ponad 39 mln zł.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wolontariuszy także w Nowej Dębie, którzy zbierali datki wśród naszych mieszkańców. Nowodębski Finał zorganizowano w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie. Było to wspaniałe wydarzenie podkreślające wspólnotę ludzi dobrej woli, którzy z pełni serc wspomagali ideę pomocy oddziałom szpitalnym leczącym najmłodszych pacjentów z problemami gastrologicznymi.

Przebieg finału możecie zobaczyć na filmie znajdującym się na profilu grupy WOŚP Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie (kliknięcie w zdjęcie przeniesie do filmu na Facebooku):

Zobaczycie na tym filmie cały przebieg programu 34. Finału WOŚP w trakcie którego wystąpili następujący artyści i grupy:
Niepubliczne Przedszkole „Słoneczny Zakątek” w Majdanie Królewskim;
Akademia Tańca Art Dance w Tarnobrzegu
Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie
Przedszkole im. Misia Uszatka w Nowej Dębie
Cheerleaderki z GOK w Majdanie Królewskim
Klub Kyokushin Karate Nowa Dęba
– pokaz mody z Atelier GAMON w Tarnobrzegu Justyny Wesołowskiej
Antoś Kowalczuk
Basia Boślak & Maciej Staszczak
Amelia Jakubik
Zespół SingSOK
Zosia i Janek (układ taneczny)
DJ Rendi
USCOVER
-o 20:00 puszczono światełko do nieba, po czym odbyła się dalsza część występu zespołu USCOVER.

Uprzedzamy, że całość nagrania trwa 5,5 godziny, ale warto je obejrzeć. W trakcie przerw między występami były przeprowadzane licytacje przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Niektóre licytacje były bardzo zażarte.

Z informacji uzyskanych od Zofii Sudoł (Szefowa Sztabu WOŚP w Nowej Dębie) wynika, że udało się zebrać 15 119,24 zł. Szefowa sztabu podkreśliła wielkie zaangażowanie osób, które wchodziły w skład sztabu: Barbara Furtak, Ewa Steckiewicz, Maria Jachyra, Mariusz Wołosz (który był twórcą filmu oraz autorem zdjęć), ale podziękowania należą się również członkom Jednostki Strzeleckiej 2043 Nowa Dęba Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, artystom, sponsorom, służbom zabezpieczającym to wydarzenie 18 Brygadzie Artylerii, Policji i strażakom OSP Jadachy. Trudno tu wymienić wszystkich dzięki którym było możliwe to wydarzenie. W imieniu organizatorów wszystkim dziękujemy, także Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie za udostępnienie hali i aktywny udział.

Chcielibyśmy jeszcze zaznaczyć, że niezależnie od działań sztabu WOŚP także osoby prywatne i firmy z naszego regionu wsparły WOŚP w formie licytacji na platformie Allegro.
Nasza „flagowa” firma czyli ZM Dezamet S.A. (w ramach PGZ) również włączyła się w akcję oferując na Allegro:
przejazd transporterem Rosomak – który na chwilę pisania tego artykułu osiągnął już 7600 zł,
wizytę w zakładach „Zajrzyj tam, gdzie powstaje polska broń!” – ta licytacja osiągnęła 6900 zł.

Taki dzień jak wczoraj pokazuje szacunek do drugiego człowieka i fakt, że gdy łączy się siły dzieje się magia, niezależnie od różnic zdań i opinii – jak stwierdziła w swoim podsumowaniu dyrekcja ZS Nr 2 w Nowej Dębie.

Poniżej kilka zdjęć autorstwa Mariusza Wołosza. Wkrótce umieścimy więcej.

Kilka zdjęć z pokazu Klubu Kyokushin Karate Nowa Dęba:

Filmy z pokazu Klubu Kyokushin Karate Nowa Dęba na naszym kanale Youtube:

źródło: Sztab WOŚP w Nowej Dębie, Zespół Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, zdjęcia Mariusz Wołosz

Zostaw komentarz. Prosimy przestrzegać regulaminu komentowania podanego na stronie Regulamin. W przypadku naruszenia regulaminu komentarz nie zostanie opublikowany. Komentarze są moderowane. Dane komentujących wyłącznie do wiadomości redakcji - email, www strony nie są publikowane.